3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Vernisáž výstavy fotografií: Odhalené památky

Existují památky, které stojí za to odhalit!

14. 6. 2012 se od 19:00 v pražském klubu Rock Café uskuteční vernisáž výstavy studentského projektu s příznačným názvem Odhalené památky. Stylizované fotografie Stanislava Honzíka rozhodně rozproudí vaši fantazii, prvoplánové akty ale nečekejte.  Nejde totiž ani tak o odhalování lidských těl, jako především o tajemství polozapomenutých zámků Nebílovy, Příchovice a Dolní Lukavice, které stojí za to odhalit. Přijďte se proto podívat na výsledek semestrálního projektu, který se podařilo dovést daleko za hranice klasické zkoušky. Vystoupí Core’n’out DJ’s a Christina Delaney, vstup je zdarma a návštěvníci srdečně vítáni.

Odhalené památky jsou projektem pěti studentek oboru Arts management na Podnikohospodářské fakultě VŠE. Ze zadání vymyslet a vlastními silami realizovat komunikační kampaň vznikla myšlenka pokusit se o propagaci objektů, které nejsou tak populární jako jiné turisticky atraktivní památky, přestože jde o architektonicky zajímavé stavby s bohatou historií.

Na zámcích Nebílovy, Příchovice a Dolní Lukavice tak proběhlo nevšední focení, jehož výsledkem jsou fotografie ilustrující příběhy a mýty z míst, která ani dnes neztratila své kouzlo. Prohlédnout si je můžete od 14. 6. do 15. 7. v klubu Rock Café. Na návštěvníky vernisáže čeká přípitek, promítaní making-off videa ze samotného focení a samozřejmě after party.

Je třeba dodat, že všichni zúčastnění včetně fotografa a jeho týmu pracovali bez nároku na honorář a celý projekt se mohl uskutečnit jen díky podpoře ze strany děkana Podnikohospodářské fakulty prof. Ing. Jaromíra Vebera, Csc. a Doc. Ing. Stanislava Horného, Csc., vedoucího Grafické a multimediální laboratoře VŠE, pod kterou celý projekt spadá. Velký dík za ochotu a spolupráci patří také kastelánovi na zámku Nebílovy Milanu Fialovi, vedoucímu katedry Arts managementu a majiteli zámku Příchovice doc. Ing. Jiřímu Patočkovi Csc., majitelce zámku Dolní Lukavice Viktorii Veverkové – Duphenieux a starostovi obce Dolní Lukavice Vítězslavu Opálkovi.

Více informací o projektu najdete na naší facebookové stránce.