Velký FotoVýlet spojený s FotoHrou se blíží!

Multimediální laboratoř FIS ve spolupráci s U3V VŠE pořádá v pondělí 1.10.2012 fotografický workshop formou výletu. Akci bude dokumentovat štáb České televize. Akce se proto koná za každého počasí.

Zveme všechny fotografující i nefotografující studenty, i jejich rodinné příslušníky, psy, apod.

Lokalita: Skryjská jezirka u Skryjí na Rakovnicku. Doprava individuální autem. Sraz v 12:30 – 13:00 na parkovišti v místě s názvem Podmokelský mlýn. Na Mapy.cz lze vyhledat trasu s cílem Skryjská jezírka. Jinak z Prahy po E50 směr Beroun, Dvůr Králové, sjezd na Žebrák, Točník, pokračovat směr Skryje, ale před Skryjemi včas odbočit vlevo dolů do údolí k Podmokelskému mlýnu (ukazatel Podmokly). Dole v údolí je předmostkem vlevo parkoviště.

V rámci výletu se bude konat nová verze již známé FotoHry doc. Horného:

Hlavním úkolem účastníků bude dosáhnout cca 1,5 km vzdáleného skalního jezírka, nafotit vodopád a ve zdraví dorazit domů k PC a odeslat fotky. Každý účastník (lze vytvořit týmy) ale navíc dostane tajný seznam FotoÚkolů, která se pokusí během výletu nafotografovat (témata nebudou známa předem). Doporučujeme vzít stativ – některé úkoly vyžadují fotografovat dlouhými časy závěrky! Doporučujem i osvěžit paměť, pokud jde o ovládání samospouště a nastavování citlivosti. Chce to sportovní obuv, v jednom místě to trochu na strmé skále klouže. Pozn.: holínky také nejsou špatným nápadem!

Po skončení akce účastnící odešlou fotografie dle pokynů organizátorů. Nejlepší budou odměněni (studenti U3V pokázkou na bezplatné kurzy U3V a studenti denního studia plusovými body do kurzů doc. Horného, ing. Krska a ing. Michalíka).

Nejlepší fotka bude zařazena do výstavy, kterou bude GML pořádat v březnu 2013 ve výstavní síni Centra FotoŠkoda ve Vodičkově ulici.

Za tým GML Stanislav Horný

Zde je amatérské video z podobné loňské akce.

FotoInspiraci lze nalézt také zde.