Termíny

6.8.2018 09:00 - 24.8.2018 16:00 - Letní akademie multimédií

3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
VĚDA – KAMERA – AKCE! Soutěž Neuron Prima ZOOM

Související stránky

VĚDA – KAMERA – AKCE! Ukažte veřejnosti, jak fascinující věda může být. Přihlaste se do soutěže #NeuronZOOM od @CenaNeuron, propojte svět audiovize a vědy, a vyhrajte 100 000 Kč. Pomozte  podněcovat zvědavost a touhu poznávat. Vědecké video není věda. Anebo je? :)

V Nadačním fondu Neuron fandíme popularizaci vědy a výzkumu. A protože víme, jak fascinující věda může být, hledáme autory, kteří kreativně upozorní na určitý vědecký problém nebo fenomén a představí jej široké veřejnosti. Autora nejlepšího vědeckého videa odměníme částkou 100 000 Kč.

Letos je možné se přihlásit až do 15. ledna 2017. Šanci na úspěch mají audiovizuální snímky do tří minut, které podněcují zvědavost a touhu poznávat.  

A kdo už to u nás vyhrál?

  • Video Haliny Šimkové, které zbořilo zastaralá klišé a odhalilo současné možnosti i blízkou budoucnost atraktivního oboru forenzní genetiky.

  • Kateřina Traburová se svým týmem ukázala o rok dříve psychoneuroimunulogii, nový a rychle se rozvíjející vědní obor, a zároveň upozornila na téma, které oslovuje společnost dnešní doby.

  • A první vítěz soutěže, Petr Jan Juračka, představil fascinující svět pod vodou a spolu s ním obor limnologie, který nám může mnohé povědět o tom, jaké podmínky panovaly v jednotlivých obdobích vývoje Země.

Přihlášku a bližší informace najdete na našem webu http://neuronzoom.nfneuron.cz/.

Neuron ZOOM spot

 

neuron prima zoom