3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Trendy v multimédiích 2 – Produkce a postprodukce

Anotace

Cílem kurzu je studenty seznámit s aktuálními trendy v produkci a postprodukci multimédií, zahrnující práci v balíku Adobe Creative Suite, především After Effects, využítí 3D technologie v reklamě, filmu i firemní prezentaci, dále pokročilou práci s expressions, particles a generátory,   publishing videa pro webové prezentace a mobilní zařízení. Kurz bude pojat formou workshopů, kde si díky připraveným podkladům budou moci ihned techniky vyzkoušet a umožní tak studentům pracovat v přímém kontaktu a pod dohledem odborníka z praxe. Cílem je tedy studenty naučit lépe analyzovat reálná zadání od klienta a zvolit co nejlepší workflow a správné prostředky a postupy pro co nejefektivnější dosažení výsledku.  Součástí kurzu bude i prezentace natáčení ve 3D a ukázka jeho zpracování a přenosu, jak teoreticky tak prakticky. Hlavní náplní kurzu je především praktická aplikace poznatků a jejich osvojení z předmětu Audiovizuální komunikace a Audiovizuální postprodukce.
Způsob výuky

Kurz bude probíhat jako dvoudenní workshop (2×8 hodin) v rozmezí 1 týdne ukončený zkouškou. Ukončení kurzu probíhá formou praktické zkoušky na základě dodaného storyboardu a krátkého písemného teoretického testu.
Témata kurzu

• Expressions a generátory v AE
  • Využití Dynamic link v Creative Suite
  • Chytré workflow a organizace projektu v AE, znovupoužitelnost a flexibilita projektu v AE
  • Color spacing a broadcast colors, grading v SpeedGrade napojení na AE a Premiere
  • 3D produkce a postprodukce ve filmu, natáčení s 3D kamerou

Kapacita kurzu: maximálně 20 lidí (2 osoby u jednoho PC)
Prerekvizity: 4ME333 Audiovizuální postprodukce a 4ME232 Audiovizuální komunikace
Termín kurzu: soboty 29.3. a 12.4. od 9:00 do 18:00

Přihlašování do tohoto kurzu bude možné v systému ISIS od 4.3.2014.