Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Letní škola multimédií


 

Pojďte fotografovat, tvořit grafiku, natáčet, stříhat videa a kreativně tvořit s partou mladých lidí.
Otevíráme 3. ročník kreativní a praktické Letní školy multimédií (LŠMM).

Naučíte se multimédia tvořit i použít a v budoucnu tak umět propagovat sami sebe, svoji firmu, značku nebo i kapelu skrze jednoduchou internetovou kampaň. Během jednoho nebo dvou týdnů tohoto letního kurzu vytvoříte multimediální obsah pro klasické promo digitální formáty jako facebookovou stránku, YouTube, mailing a bannerovou reklamu. Na Letní škole multimédií se potkáte s vyučujícími oboru Multimédia v ekonomické praxi z Multimediální laboratoře FIS VŠE a také s odborníky z praxe.

 

Follow up video z minulých ročníků LŠMM:

Letní školu můžete studovat v kompletní verzi celé 2 týdny nebo zvolit pouze jednotýdenní variantu Basic.

LŠMM – varianta KOMPLET
24.7. – 5.8.2017

Připraveno je celkem 12 dnů výuky, tj. cca 40 hodin inspirujících přednášek a workshopů, kde se naučíte:

 • kreativní postupy a postup tvorby reklamní kampaně,
 • fotit a zpracovávat fotky,
 • natáčet a stříhat videa,
 • tvořit plakáty a bannery,
 • vytvořit reklamní kampaň.

Na začátku kurzu se seznámíte se zadáním úkolu, který budete v průběhu letní školy zpracovávat. Budete pracovat v malých týmech cca 3-4 lidí za vedení mentora. Týmový úkol bude zaměřen na konkrétní produkt nebo službu a spočívá ve vypracování 10 multimediálních příspěvků na sociální sítě zahrnujících aplikace vlastního grafického stylu, infografiky, bannerů, flyerů, plakátů, produktových a image fotografií a video spotů. Každé ráno probíhá informační schůzka s mentory, kde představíte dosavadní výstupy, získáte zpětnou vazbu a sestavíte plán další práce. Každý den absolvujete zpravidla 3-4x 90 minut výuky formou praktických přednášek, diskusí a workshopů. V druhé části dne budete pracovat na počítačích s potřebným vybavením za přítomnosti konzultanta, který Vám bude k ruce a v případě potřeby poradí. Poslední den každého týdne letní školy je vyhrazen na finalizaci projektů a veřejnou prezentaci celé kampaně s hodnocením lektorů.

 

LŠMM – varianta BASIC
24.7. – 29.7.2017

Máte zájem pouze o statickou formu reklamní kampaně – chcete se naučit základům kreativní multimediální komunikace, fotografování, grafiky a sazby, ale video není Vaší prioritou? Nabízíme Vám možnost studovat pouze prvních 6 dnů LŠMM, kde se naučíte:

 • kreativní postupy a postup tvorby reklamní kampaně,
 • fotit a zpracovávat fotky,
 • tvořit plakáty a bannery.

Pokud si v průběhu letní školy rozmyslíte, že chcete studovat i druhý týden LŠMM a bude volná kapacita, můžete školné doplatit a zúčastnit se kompletní Letní školy multimédií.
Rozvrh LŠMM 2017

 

MÍSTO KONÁNÍ

Letní škola multimédií bude probíhat v prostorách Multimediální laboratoře na VŠE v Praze na nám. Winstona Churchilla 4, Praha 3.

Studentům nabízíme možnost ubytování na rekonstruovaných kolejích Vysoké školy ekonomické v Praze na Jarově (cca 15 minut cesty tramvají od VŠE).

 

OBTÍŽNOST

Letní škola multimédií je otevřena začátečníkům a mírně pokročilým zpracovatelům multimédií z řad studentů středních a vysokých škol, ale i pracujícím, a to bez věkového omezení. Studenti LŠMM nemusí mít žádné zkušenosti se zpracováváním multimédií. Samozřejmě budou mít výhodu ti, kteří již nějaké zkušenosti s některou z probíraných oblastí mají, ale vše budeme probírat „od základů“.

VYBAVENÍ

Studenti budou mít k dispozici počítače s potřebným softwarovým vybavením, několik fotoaparátů a kamer. Stejně tak mohou pracovat na vlastních počítačích, aby si vše osvojili ve „vlastním prostředí“ a s vlastním vybavením. Pracujeme především s programy Adobe Creative Suite (CS6), ke zpracování fotografií využíváme Adobe Photoshop, k tvorbě grafiky Adobe Illustrator a ke střihu videa Adobe Premiere.

KAPACITA

Kapacita LŠMM je maximálně 20 studentů.

Minimální počet pro zahájení výuky je 12 studentů na celou LŠMM (varianta KOMPLET).

 

Lektory Letní školy multimédií jsou vyučující oboru Multimédia v ekonomické praxi z GML VŠE a také odborníci z praxe.

 

 

Stanislav Horný

Klasik české grafiky, fotograf a guru multimédií na VŠE s vybroušeným návodem, jak předávat své zkušenosti. Je autorem mnoha odborných publikací, jeho klíčovou publikaci „Od DTP k pre-pressu“ najdete v knihovnách mnoha reklamních agentur.

Zdeněk Vondra

Multimediální VŠEznalec, mentor projektového managementu a kreativního řízení, produkční multimediálních festivalů Winston Econ Art, producent elektronické hudby.
soundcloud.com/cubikchecozac

  Kristýna Horná

Grafička a produkční, kreativní duše. Grafika Kristýnu provází celým životem – pochází z rodiny grafiků, vystudovala ji na přední pražské grafické škole a celý život se jí věnuje.

  Hyu Nghia Phung

Grafik, kreslíř, freelance ilustrátor s nepřehlédnutelnou image a originálním rukopisem. Jeho grafika je známá především v zahraničí – v Japonsku, Číně a USA – ve hrách a aplikacích.

  Martin Lisý

Na ulici je Martin docela nenápadný, ale určitě znáte jeho video spoty např. pro značky Slevomat nebo Staropramen. Kreativec a video tvůrce Martin Lisý Vás naučí, jak tvořit reklamní videa, která vystupují z řady.
riotnow.com

 

Lenka Černá

Lenka se v marketingu pohybuje cca 10 let. Rozjížděla sociální média ve Vodafone a působila ve významných digitálních reklamních agenturách v ČR.

  Libor Krsek

Fotograf pohodář, konzultant v CGI, nadšenec do aut, kol, motorek a nových technologií a také přísný lektor fotografie
liborkrsek.cz

Cena Letní školy multimédií 2017 neboli školné LŠMM zahrnuje:

 • 12 výukových dnů ve variantě Komplet nebo 6 výukových dnů ve variantě Basic,
 • každodenní zpětnou vazbu od mentora týmu,
 • přístup do multimediální učebny nad rámec výukových bloků pro zpracování vlastních výstupů LŠMM,
 • možnost zapůjčení techniky pro natáčení, grafiku a sazbu, focení a další tvorbu výstupů v rámci kapacit GML,
 • certifikát o absolvování LŠMM.

 

LŠMM varianta KOMPLET 24.7. – 5.8.2017

15 200 Kč vč. DPH zvýhodněná cena při platbě do 15.6.2017
16 700 Kč vč. DPH při pozdější úhradě

 

LŠMM varianta BASIC 24.7. – 29.7.2017

9 700 Kč vč. DPH

Školné je možné platit i fakturou. Prosíme, fakturační údaje vyplňte do poznámky k Vaší přihlášce.

UBYTOVÁNÍ během LŠMM

Pro mimopražské studenty nabízíme též možnost ubytování na zrekonstruovaných kolejích v Praze na Jarově – areál kolejí se nachází cca 15 minut tramvají od VŠE. Studenti budou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení a kuchyňkou v rámci buňky pro 6 studentů.

3 000 Kč vč. DPH cena ubytování po dobu LŠMM KOMPLET
 • Ubytování je zajištěno v termínu 23.7. – 6.8.2017 (celkem 14 nocí)
1 700 Kč vč. DPH cena ubytování po dobu LŠMM BASIC 
 • Ubytování je zajištěno v termínu 23.7. – 30.7.2017 (celkem 7 nocí)

 

Pro přihlášení na LŠMM, prosím, vyplňte tento formulář. Pokyny k platbě kurzovného obdržíte e-mailem do 2 pracovních dnů po přihlášení.

Závazná přihláška na Letní školu multimédií

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná 
Zaškrtnutím souhlasíte s obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů poskytnutých v rozsahu této registrace


captcha

 

Podívejte se, jak probíhaly naše minulé ročníky LŠMM

LETNÍ ŠKOLA MULTIMÉDIÍ 2015

LETNÍ ŠKOLA MULTIMÉDIÍ 2016
Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám na letniskola(@)vse.cz