Termíny

6.8.2018 09:00 - 24.8.2018 16:00 - Letní akademie multimédií

3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
MULTIFEST – obor Multimédia v ekonomické praxi zve na festival studentských filmů

Související stránky

28.1.2015

Nový obor pražské VŠE s názvem Multimédia v ekonomické praxi zve studenty, předstudenty, absolventy, profesory, drahé polovičky, rodiče, prarodiče a všechny milovníky dobré zábavy a společnosti 28. ledna 2015 do příjemného prostředí kina Aero na festival studentských filmů, který letos již počtvrté ponese název MultiFest.

Již počtvrté se letos sejdeme, abychom si promítli to nejlepší, co jsme během právě skončeného semestru u nás na oboru vytvořili. Hlavním programem pak budou snímky Flashback, Connection a Občan Čejn, natočené v rámci jednoho z našich nejstěžejnějších předmětů Audiovizuální komunikace. Prostor kina bude otevřen od 18 hodin, program pak začíná v 19 hodin.

Kromě tří hlavních filmů se můžete těšit na krátké dokumenty o natáčení každého ze tří zmiňovaných snímků, které Vám umožní proniknout do zákulisí natáčení a do hlav jednotlivých členů štábu. Anotace všech tří filmů, na jejichž scénářích se podílel i známý herec a režisér Ondřej Kepka, Vám přinášíme níže. Dále budeme promítat nejlepší pracovní postupy, které vznikly v rámci kurzu Základy audiovizuální komunikace, namátkou se dozvíte jak osedlat koně či jak se nalíčit jako klaun. Skutečnou lahůdkou v programu pak bude výběr nejlepších snímků za tříletou historii konání předmětu Zvuk a multimédia, které vznikly za dozoru držitele čtyř Českých Lvů za zvuk Radimem Hladíkem Jr. a které budou jako jediné z programu uvedené v širokém stereu 5.1. Na své si přijdou i fanoušci speciálních efektů, neboť letos poprvé zařazujeme do programu také výstupy z Audiovizuální postprodukce.

Úplnou novinkou pak bude uvedení dvou snímků vzniklých v rámci magisterské vedlejší specializace Multimediální komunikace, jejichž mentorem je Stanislav Horný, který je zároveň garantem našeho oboru. Večerem provede a následně zahraje DJ z Evropy 2 Martin Cihlář.

V průběhu večera se bude udělovat hned několik cen. Ta hlavní, za nejlepší film, vzejde z diváckého hlasování přímo v sále. Ceny za nejlepší kameru, střih, zvuk a herce/herečku vybere odborná porota složená z pedagogů našeho oboru, kteří jsou součástí Grafické a multimediální laboratoře.

Pro první příchozí bude před začátkem promítání pivo zdarma.

Vstupenky si můžete koupit v předprodeji kina Aero nebo u organizátorů za 70 Kč nebo pak přímo na místě za 100 Kč.

Flashback
Vypnout a jen tak se bavit, je někdy fajn. Pokud si pak vše pamatujete. Na nápravu některých věcí už totiž zítra může být pozdě…
Režie: Marek Čáp
Hrají: Tomáš Legát, Ladislav Žatečka, Nikola Votavová, Veronika Eichlerová,
Eva Kozderková
6″

Connection
Děti, bylo to už dávno, konkrétně na podzim 2014. Vaši rodiče na sebe poprvé narazili v parku, oprava, vlastně na facebooku. Která z variant je dnes větším klišé? Jak jsi na tom ty? Držíš v rukou pevně svůj osud nebo jen zbylou část jablka? Existuje návod, se kterým můžeš mnohé změnit. Krok jedna: vypni mobil…
Režie: Petra Němečková
Hrají: Rosalie Malinská, Ondřej Kubina, Libuše Jedličková, Stanislav Zindulka
5″

Občan Čejn
Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka, ale platí to i naopak? Občan Čejn je film pojednávající o touze po osobní svobodě a přijetí identity svého pána mezi nimiž existuje hranice užší, než byste si mohli myslet.
Režie: Filip Černý
Hrají: Jan „Johny“ Hadraba, Boris Buřík
7″