Termíny

6.8.2018 09:00 - 24.8.2018 16:00 - Letní akademie multimédií

3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Mimosemestrální kurz Kreativita (nejen) v umění

Související stránky

Jedním z volitelných kurzů, které jsme připravili pro své studenty v ZS 2015 je obdoba kurzu „Umělcova cesta“ – oblíbeného kurzu osobního rozvoje dle stejnojmenné knihy Julie Cameronové

Přihlašování na tento kurz probíhá v ISISu do 10.10.2015. Ident kurzu je 4ME293.

 

Osobní pozvánka na kurz Kreativita (nejen) v umění od lektora:

Asi před deseti roky jsem přihlásil jeden svůj film na soutěž. Když mi přišla obálka s oznámením o odmítnutí úplně jsem se rozklepal. Text byl napsán velmi nevybíravě a hodně mě zranil. Od té chvíle jsem přestal točit. Nic nepomohlo – vnitřní vysvětlování, ani pohled na všechny ceny, které jsem za své filmy do té doby získal. Dva roky jsem nevzal do ruky kameru. Tvůrčí krize, dalo by se říct. Ale já věděl, že je to něco hlubšího. A pak se mi dostala do ruky kniha Umělcova cesta. Poctivě jsem začal dělat všechna cvičení a začala se mi vybavovat všechna odmítnutí, které jsem jako dítě i dospělý zažíval, všechny ty věty začínající slůvky: „Neumíš, Nezvládneš, Nemůžeš …“ Zjistil jsem, že bloků, které mám v sobě je více, než jsem byl ochoten si přiznat. Ale postupně jsem získával víru v sám sebe, i v to co tvořím a sílu si za těmi svými tužbami a přáními jít. Ano, ne vždy to bylo příjemné, ale stálo to za to. 

Dnes už zase točím a i píši, a co je daleko důležitější, uvědomil jsem si,  že kreativita je v životě přítomná všude. Je jedno, jestli stloukám vrátka na odpad, natírám stěnu, hraju si s dětmi nebo vymýšlím nový projekt. Jde jen o to, jak se k tomu vnitřně postavím.  A jak to máš ty? 

Pavel Michalik

Více o lektorovi najdete tady nebo tady. O metodě se můžete dozvědět více zde

 

 

Termíny výuky:  12.10.2015 – 25.1.2016 vždy v pondělí 12:45 – 14:15, RB336

Lektor: Ing. Pavel Michalík

Podmínky splnění kurzu: Více než 80% účast na cvičeních a průběžné plnění zadaných úkolů

 

Anotace:

Cílem kurzu je posílit (probudit) svou vlastní kreativitu, naučit se díky svým schopnostem realizovat své umělecké, obchodní i životní záměry.

 

Každý z nás je vizionář. Máme své jasné vidění a směřujeme k cíli, který se objevuje v dáli. Ovšem ten cíl je často neviditelný pro lidi kolem. A tak nastávají pochybnosti, o tom zda je takový cíl realizovatelný. O tom, zda je v mých silách onu věc naplnit, uskutečnit. A to platí stejně v umění, v obchodu i v životě. Přichází pochybnosti, které mě mohou od daného cíle odvést. Otázka zní: „Jak to vše zvládnout a nepodlehnout?“

Tento seminář ti ukáže cestu k tvé kreativitě, k tomu, že tvořit v životě může každý. Cestu k tomu, jak uchopit zdravým a tvůrčím způsobem svůj vlastní život. Cestu k sobě samému.

Seminář je vytvořen na základě metod Julie Cameronové, jejíž kurz se vyučuje na mnoha amerických univerzitách a jejíž kniha „Umělcova cesta“ vyšla i v češtině.

Osnova kurzu Kreativita (nejen) v umění:

 • Stínoví umělci – nabytí pocitu bezpečí
 • Zhoubní kamarádi – nabytí pocitu identity
 • Zlost – Nabytí pocitu síly
 • Pohřbené sny – nabytí pocitu integrity
 • Omezení – nabytí pocitu možností
 • Přepych – nabytí pocitu hojnosti
 • Perfekcionismus – nabytí pocitu spojení
 • Přežití – nabytí pocitu síly
 • Strach a nadšení – Nabytí pocitu soucítění
 • Sláva a období pochyb –  Nabytí pocitu vlastního bezpečí
 • Úspěch – nabytí pocitu samostatnosti
 • Hra představivosti – Nabytí pocitu víry

Kreativita nejen v umění