3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Koná se FotoHra studentů U3V a studentů denního studia VŠE

Milí studenti U3V a denního studia VŠE

Připravili jsme pro Vás opět FotoHru (jako kdysi na dětských táborech). Jedná se o jednoduchý orientační pochod parkem s hledáním a fotografovováním vzorových motivů. Vyzkoušíte si přitom svuj pozorovací talent a samozrejme i své FotoSchopnosti. Nejde o čas, ale o co největší počet nalezených a vyfotografovaných motivů. Pokud máte čas a zájem o netradiční akci, přijďte, bude to zajímavé! Letošní ročník bude natáčet štáb ČT pro pořad Barvy života.

Mottem soutěže je: „kreativita spojuje generace“

Čas a lokalita: 7.4.2011, sraz v 10:00 na parkovišti před vchodem do areálu Břevnovského kláštera v Praze.

Pravidla hry:

• na adrese http://gmlvse.rajce.idnes.cz/Vzory_pro_FotoHru_duben_2011/ jsou nafotografovány nejrůznější celky i detaily z okolí areálu Břevnovského kláštera (celkem 132)
  • dobre si fotky prostudujte (pripadne zapište o čem jsou, jaká je hloubka ostrosti, jas, kompozice, atd.)
  • na startu FotoHry budete rozděleni do dvou skupin, které vyrazí proti sobě po určené trase
  • každý účastník obdrží na startu A4 papír s pokyny, kde také najdete 52 (z 132) aktuálních motivů a mapu trasy
  • pro případ ztráty na papír napište příjmení a jméno a zaškrtněte, zda jste student U3V VŠE nebo student denního studia VŠE
  • trasu musíte absolvovat v pořadí kontrolních míst
  • zde si nechte od pořadatelů zaškrtnout dané místo! (pořadatelé budou mít visačku Grafické a multimediální laboratoře VŠE)
  • Vaším úkolem bude pokusit se během FotoHry najit aktuální motivy a podobně je nafotit.
  • motivy mají různou bodovou hodnotu podle obtížnosti nalezení
  • vyhrávají, a ceny dostanou ti, kteří získají co nejvic bodů!
  • doma si prohlédněte co jste nafotili, porovnejte s 52 motivy z papíru a sečtěte si body
  • výsledky odešlete na adresu zorka@vse.cz. Předmět musí být: Fotohra VSE. Text mailu musí být: – příjmení jméno, – U3V/denní, – body: xx
  • ti, kteří získají nejvíce bodů, budou vyzváni k zaslání svých fotografií mailem!
  • o čase a místu slavnostního vyhodnocení soutěže budete informováni mailem a výsledky budou zveřejněny na stránkách Grafické a multimediální laboratoře VŠE (gml.vse.cz)
  • po skončeni FotoHry můžete navšívit areál Břevnovského kláštera nebo přilehlé restaturace
  • ve volných chvílích můžete fotit i své soupeře
  • potřebujete pouze fotoaparát, obyčejnou tužku a bystrý zrak.

Pravidla hry nedovolují předchozí prohlídku místa konání! Celou středu 6.4.2011 a ve ctvrtek 7.4.2011 ráno se proto v místě konání bude pohybovat maskované FotoHlídky Grafické a multimediální laboratoře VŠE, provinilce vyfotografují a Ti budou následně pověšeni na web Univerzity 3. věku VŠE a na web Grafické a multimediální laboratoře VŠE!!!

S pozdravy

Vzhůru do dětství! I dospěli si umí hrát!

Za tým organizátorů

doc.Ing. Stanislav Horný, CSc – autor Fotohry. 5.4.2011