Termíny

6.8.2018 09:00 - 24.8.2018 16:00 - Letní akademie multimédií

3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Winston Econ Art 2009

Winston 2009 je za nami! Štáb cca 30ti pracovníků, pomvědů a sympatizantů Grafické a multimediální laboratoře (GML) uspořádal na Vysoké škole ekonomické soutěž studentské kreativity Winston Econ Art 2009. Již 2.ročník této soutěže byl 2.6.2009 ve Vencovského aule VŠE zakončen slavnostním galavečerem.

Audiovizuální show, kterou slavnostní večer bezesporu byl, nabídla divákům mnoho zajímavých okamžiků. Byly vyhlášeny ceny za grafiku v kategoriích firemní styl, reklamní plakát, volná tvorba a firemní publikace. Fotografickými kategoriemi byly architektura, detail, příroda a lidé. Během večera bylo odvysíláno 8 soutěžních studentských filmů jejichž tvůrci jsou studenti VŠE. Ceny si rozdělili v kategoriích herecký výkon, střih, kamera, scénář, režie a podle názoru poroty i nejlepší film, kterým se stal film One day at VŠE natočený technologií time-lapse (film složený z desítek tisíc fotografií). Jako bonus byl v závěru večera odvysílán nesoutěžní film studenta VŠE a zároveň studenta kamery na FAMU Vidu Gunaratny. Tento film se pyšní uvedením v kategorii studentských filmů na letošním festivalu v Cannes.

Každý slavnostní večer má své hosty, kteří se v tomto případě ujali rolí předávajících. Za oblast kultury a médií to byli Doubravka Svobodová – ředitelka Divadla na zábradlí, Václav Marhoul – producent, režisér a scénárista, (na dálku ze záznamu) Ondřej Kepka – herec a režisér, Ondřej Kafka – grafik a vydavatel časopisu Font, Vladimír Vlach – moderátor a grafik a samozřejmě také výše zmíněný kameraman Vidu Gunaratna. Mezi hosty z řad univerzitního prostředí byli ing. Miroslav Karlíček, vedoucí Katedry marketingu Fakulty podnikohospodářské, doc. Tomáš Kubálek – akademický ředitel U3V a (na dálku ze záznamu) také rektor Vysoké školy ekonomické prof. Richard Hindls – který byl zastoupen vedoucí svého sekretariátu ing. Alenou Jarkovskou a vedoucí Multimediální laboratoře dis. Kristýnou Hornou.

Zvláštními hosty večera byli doc. Jaroslav Svoboda (FEL ČVUT) a doc. Boris Šimák – děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT, kteří převzali z rukou garanta festivalu doc. Stanislava Horného klíč k festivalu, který otvírá další ročník soutěže studentům FELu.

Soutěž Winston Econ Art 2009 s mottem „kreativita napříč generacemi“ byla vyhlášena na podzim 2008 a ukázala studenty Vysoké školy ekonomické, Vyšší odborné školy informačních služeb a Univerzity třetího věku jako nadané a kreativní tvůrce multimediálních prací.

Moderátory večera byli: Hana Slámová (zastupkyně ředitele Vyšší odborné školy informačních služeb – naší partnerské školy) a Stanislav Horný (odborný garant GML a autor projektu Winston Econ Art). Vizuální styl festivalu navrhla Kristýna Horná (vedoucí GML), animace vytvořil Antonín Krist (student FIS VŠE), on-line střih záznamu pro ČT realizoval Lukáš Parma (student FIS VŠE), režisérem záznamu byl Pavel Michalík (AVO VC VŠE) a vedoucím realizačního štábu Zdeněk Vondra (student FIS VŠE).

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem kteří se na akci podíleli, členům štábu, autorům dokumentárního filmu o přípravě akce a samozřejmě divákům a soutěžícím, díky nimž se letošní ročník festivalu vydařil.

Tým GML.

Fotky a grafiku vybranou do širší nominace najdete zde.

Vítězná díla si můžete prohlédnout zde.

Další filmy vybrané do širší širší nominace a promítané na galavečeru: Bez tíže , Sezimovo Ústí

Fotky a video řeknou více než slova – kompletní dokumentární FotoGalerie z akce je zde.

Krátký dokumentární film o přípravě galavečera Winston 2009 a kompletní sestřihy videozáznamu z akce: zde.