14.5.2018 10:00 - 22.6.2018 10:00 - Zkouškové období LS 2017/2018

Devátý MultiFest se blíží – 5. června v nových prostorech

5.6.2018 15:00

Blíží se prázdniny a s nimi i již devátý ročník Multifestu. Filmový festival pořádaný studenty se bude konat 5. června v prostorech Staré čistírny odpadních vod na Praze 6. Tentokrát se také přesune akce ven, hlavní promítání tudíž proběhne formou letního kina. Proto deky s sebou! Kdyby náhodou festivalu nepřálo počasí, celý program se přesune do hlavního sálu čistírny. Kromě filmového promítání se můžete těšit na živou muziku, grilování, fotografickou a grafickou výstavu, venkovní hry a mnoho dalšího. Vstupenky můžete zakoupit na goout.net.

I u tohoto ročníku budou tradičně zlatým hřebem večera filmové výstupy studentů předmětu Audiovizuální komunikace. Mezi filmy patří komedie Obsazeno, dramatické Rotten plné atmosféry, Příběh nebo Bariéra. Součástí festivalu je i odpolední promítání dalších audiovizuálních výstupů studentů. Můžete se těšit na velmi povedené animace, pracovní postupy, zvukové filmy, 3D animace, 2D animace a další. Také proběhne fotografická a typografická výstava. Mimo jiné se bude venku grilovat, tancovat a prostě užívat léta. O nejlepších multimediálních výstupech bude hlasovat nejen odborná porota, ale také samotní návštěvníci festivalu.

O hudební doprovod k akci se postará Ľubomír Kračún, Rastafidli Orkestra a MC Witty. Ta zahraje na divoké večerní afterparty. Nebudou zde chybět ani další venkovní aktivity a dobré jídlo. „Z kapacitních důvodů jsme se rozhodli přesunout tento ročník do Staré čistírny odpadních vod. Jedná se o bývalý industriální komplex, kde se v minulosti natáčeli i scény pro Bídníky nebo jeden z dílů Mission Impossible. V rámci akce si mohou návštěvníci přikoupit komentovanou prohlídku za speciální cenu,“ okomentovala organizaci devátého ročníku Vanda Kobulská, která se podílí na přípravách festivalu. „Chtěli jsme také místo, kde se dá uspořádat i afterparty a nebudeme nuceni akci ukončit po desáté hodině,“ dodává. Co se týče dopravy, podpoří projekt společnost taxify. Při stáhnutí jejich aplikace mohou účastníci akce zadat promo kód MULTIFESTVSE a získat jednorázovou slevu v hodnotě 200 Kč.

Přípravy na již devátý MultiFest jsou nyní v plném proudu. Nejnovější informace samozřejmě získáte na sociální sítích (facebook a instagram). Těšíme se na Vás!