Termíny

14.5.2018 10:00 - 22.6.2018 10:00 - Zkouškové období LS 2017/2018

6.8.2018 09:00 - 24.8.2018 16:00 - Letní akademie multimédií

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
7. Multifest vyhrál film Nina: Příběh mojí ženy

Související stránky

Ve čtvrtek 22. 6. 2017 proběhl v kině Aero již 7. MultiFest – festival krátkých filmů studentů multimédií na VŠE.  O sedm udílených cen se popraly celkem čtyři soutěžní filmy (konkrétně Haló?, Na hraně, Nina: Příběh mojí ženy a #Sázka), které vznikly v uplynulém semestru na kurzu Audiovizuální komunikace.

 

Snímek Nina: Příběh mojí ženy, který režíroval Alexandr Rodionov, se stal nejúspěšnějším soutěžním filmem 7. MultiFestu. Porota snímku udělila celkem tři ocenění – cenu za Nejlepší herecký výkon získala Lucie Zachovalová, cenu za Nejlepší zvuk obdržel Michal Šmiraus a nakonec si všichni tvůrci snímku došli i pro nejvyšší ocenění za Nejlepší film!

 

Ilia Maltcev z produkčního týmu filmu Haló? získal ocenění za Nejlepší kameru. Snímek Na hraně byl porotou oceněn celkem dvakrát, cenu za Nejlepší střih si odnesla Daniela Randáková a cenu za Nejlepší režii získala Kateřina Buráňová.

 

Publikum si však nejvíce oblíbilo snímek #Sázka, kterému tak putovala Divácká cena; jeho tvůrce vedla režisérka Daria Titova. V diváckém hlasování se na druhém místě umístil snímek Na hraně, o třetí a čtvrté místo se podělily s rozdílem pouhých dvou hlasů filmy Nina: Příběh mojí ženy a Haló?.

 

Nesoutěžní film Závislý, který vytvořili studenti magisterské vedlejší specializace Multimediální komunikace v čele s Vojtěchem Malčíkem, si někteří diváci tak oblíbili, že jej připisovali na hlasovací lístky! Velký ohlas měly i další prezentované práce, ať už videoklip k písničce Hotel či animace Tučňák story a New world is coming.

 

Všechny snímky, nejen ty soutěžní, budeme postupně nahrávat i na YouTube kanál GML VŠE. Během krátké doby se můžete těšit i na video report a tentokrát poprvé i na záznam celého večera. Pohodovou letní atmosféru festivalu můžete už teď načerpat z fotogalerie na FB stránce MultiFestu a na FB Vyletí ptáček.