Termíny

20.2.2018 10:00 - 27.2.2018 10:00 - Výběrové řízení: semestrální výměnné pobyty bakalářské

2.3.2018 09:00 - Magisterské promoce

2.3.2018 13:00 - Bakalářské promoce

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Dokument KNOWtilus na festivalu Academia Film Olomouc

Související stránky

Dokument z prvního ročníku projektu KNOWtilus – „ponor do vědy skrze umění“ bude součástí mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů 51st Academia Film Olomouc!
Promítání proběhne v úterý 19.4. v 16:30 v MUO Divadlo Hudby.

—-

KNOWtilus | 27 min | 2014 | režie, scénář: Milan Hicz, Zdeněk Vondra, Alžběta Gabrielová; kamera, střih: Milan Hicz; produkce: Zdeněk Vondra

—-

KNOWtilus – „ponor do vědy skrze umění“ je projekt uskutečněný v roce 2013, na kterém se společně podíleli studenti různých oborů vysokých škol VŠE a AMU v Praze. Cílem spolupráce bylo zaměřit se na využití vědy a techniky jako inspiračního zdroje pro uměleckou tvorbu a kreativní rozvoj kulturního průmyslu. Studenti pracovali v projektových skupinách, které se odlišovaly formou provedení, avšak potenciál kooperace uměleckého a vědeckého prostředí zůstával vždy stejný. Dílčí projekty se odehrávaly na technicky zajímavých místech, v městech s průmyslovou historií. Například skupina s názvem Bunkr 48 realizovala projekt zasazený do města Plzně, který byl zaměřený na budoucnost světa ovlivněnou moderními technologiemi. Tu participanti ztvárnili instalací technicky vyspělého bunkru na vlakovém nádraží. Dokument prezentuje všechny týmy a jejich práci odvedenou v rámci KNOWtilu. Mimo jiné studenti a organizátoři ocenili propojení navzájem neznámých oborů a praxi jejich reálných splynutí.

 

 

top_logo